Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníTři velké výhody dřevostaveb

Tři velké výhody dřevostaveb

Plánujete stavět? Kvalitní montovaná dřevostavba vám dokáže ušetřit čas, ale tento způsob výstavby přináší i finanční úsporu a uchrání vás od spousty starostí.

Vhodně zvolený způsob výstavby vám může ušetřit čas,
peníze a nervy – právě to jsou výhody, které jistě oceníte při montované dřevostavbě. Stavba domu je náročné období. Zároveň jde často o finanční závazek na celý život, je proto na místě pořádně si promyslet nejen to, jak bude dům vypadat a jak bude velký, ale také to, z čeho ho postavíte.

  1. Rychlost výstavby
    Kolik přesně trvá stavba montovaného dřevodomu? „Kdo je na podzim připraven, na Vánoce už může bydlet,“ říká Ing. Róbert Lukáč, jednatel firmy WHC, která realizuje montované dřevostavby již 20 let. „Když máte stavební povolení a vyřešeno financování tak, že v září lze začít s výrobou domu, v prosinci se můžete stěhovat do nového,“ upřesňuje. „Jakýkoli velký dům umíme v hale vyrobit do dvou týdnů. O víkendu ho potom naložíme na kamion, abychom se v pondělí mohli pustit do montáže na vašem pozemku. Menší dům obvykle smontujeme asi za tři dny a do pátku je položena i střešní krytina. Větší nebo složitější stavba je za týden dokončena do takového stavu, aby do ní nepršelo. A do tří měsíců od zadání do výroby už můžete bydlet v novém domě.“

Dřevostavba v procesu
Jelikož stavba se montuje z hotových panelů, které se předem vyrobí v hale, na pozemku roste neuvěřitelně rychle – jednoduchý bungalov firma smontuje na připravených základech asi za tři dny, větší a komplikovanější patrový dům do dvou týdnů. Zdroj: KNAUF Bratislava s.r.o.

To, že čas jsou peníze, je známá pravda. A při stavbě domu to může být opravdu pěkná částka. Pokud totiž během výstavby platíte vedle hypotéky i podnájem, je velký rozdíl, zda to trvá rok a půl, nebo tři-čtyři měsíce. Rychlá výstavba, která je typická právě pro montované dřevostavby, je tedy velkou předností.

  1. Stavba bez starostí
    Výstavba montovaného dřevodomu je rozdělena na dvě části – výroba a montáž. Sestavení domu na parcele předchází výroba jednotlivých dílů v hale. Tento postup přináší hned několik výhod. Díly, které obvykle představují celé stěny domu, mají hotové zateplení i fasádu, jsou v nich osazena okna a provedena příprava na elektroinstalaci a další rozvody. U jednodušších střech se podobně vyrobí i střešní panely. U komplikovanějších se krov připraví tak, aby byla na stavbě nachystána kompletní skládačka z přesných dílů. Díky tomu je čistá výstavba bez odpadu a potřeby skladování množství materiálu na pozemku jednou z výhod montovaných dřevostaveb.

Konstrukce dřevostavby
Super rychlé montáži domu na pozemku předchází výroba samotných panelů. V podmínkách výrobní haly může vše probíhat efektivně, přesně a zejména pod kontrolou. Zdroj: KNAUF Bratislava s.r.o.

Další je rychlost montáže. A to nejen pro mistry, kteří mají s hotovými díly na stavbě už jen minimum práce. Přináší komfort i pro stavebníka-investora, který nemusí shánět zedníky, zvláště tesaře a další řemeslníky a koordinovat různé firmy. Tím ušetří nemálo času a hlavně starostí. „Všechno vám dodá jedna firma. Stačí, když si vyberete typ konstrukce a stadium dokončení,“ popisuje Ing. Róbert Lukáč. „Nejčastější volbou je holodem, kdy je stavba zvenčí hotová, zevnitř je vymalována bíle a na podlahách je betonový potěr nebo suchá podlaha Brio. Interiér si pak majitelé dokončí buď sami, nebo ve spolupráci s interiérovým designérem.“

Detail dřevodomu
Budoucí pohodlí bydlení v dřevodomu ovlivňují moderní materiály použité na konstrukci panelů, jako jsou špičkové sádrokartonové desky KNAUF Diamant X. Jejich vlastnosti, k nimž patří například výborná akustická izolace, splňují veškeré nároky uživatelů na komfortní obytné prostředí. Zdroj: KNAUF Bratislava s.r.o.

  1. Kvalita a parametry
    Pozitivem systému montovaných dřevostaveb je kvalita. Jednotlivé díly se sestavují ve výrobní hale na montážním stole, kde je vše předem naměřeno, připraveno a dostupné. Díky tomu lze dosáhnout vysoké přesnosti a dokonale vyhotovených detailů.

Moderní obývací pokoj v domě
Opláštění deskami KNAUF Diamant X vytváří mimořádně pevné a odolné stěny – robustní impregnované desky odolají vlhkosti i nárazům a na libovolném místě na ně můžete uchytit nejen obrazy, ale také police či kuchyňské skříňky. Zdroj: KNAUF Bratislava s.r.o.

Samozřejmě podmínkou je vybrat si certifikovanou firmu, která má odzkoušený systém výroby a kontroly kvality a používá špičkové moderní materiály. „Základem konstrukce je dřevo s přesnými rozměry. K opláštění stěn používáme desky KNAUF Diamant X. Jedná se o robustní konstrukční desky, jejichž předností je univerzálnost – fungují jako statické vyztužení stěn a mají výborné akusticko-izolační vlastnosti. Jsou velmi pevné a odolné,“ vysvětluje Ing. Lukáč.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články