Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZahradaZávlaha zahrady přes aplikaci v mobilu? Dneska je to již možné!

Závlaha zahrady přes aplikaci v mobilu? Dneska je to již možné!

Pokud vlastníte zahradu, pravděpodobně řešíte to, aby měla neustále dostatek vlahy. Kromě toho, že tenhle úkol můžete vzít do vlastních rukou, a to doslova v podobě těžké konvice, ho můžete svěřit i inovativním zavlažovacím systémům, které stačí nastavit a zahradu vám zalijí v přesně určený čas. Jejich spuštění navíc můžete ovládat prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu!

Kapková závlaha je ideální pro květiny, ovoce nebo zeleninu

V zásadě jsou dostupné dva, vždy maličko odlišné, druhy zavlažovacích systémů. U menších zahrad a ploch, na kterých pěstujete třeba květiny, ovoce či zeleninu, se velmi dobře uplatňuje kapková závlaha. Jak už název tohoto systému napovídá, jedná se o způsob zavlažování, kdy je do půdy vpravováno menší množství vody, a to v pravidelných intervalech. Instalace kapkové závlahy zahrad je neskutečně jednoduchá a zvládnete ji i bez předchozích zkušeností. Jde totiž o stavebnicový systém v podobě hadice s otvory rozmístěnými ve stejné vzdálenosti. Protože kapková závlaha dodává vodu výlučně ke kořenům rostlin, nehrozí jejich přemokření, napadení plísní nebo spálení.

Automatické zavlažování využijete především u trávníků

U větších ploch, které jsou náročnější na dostatek vody, můžete instalovat automatické zavlažování. Automatická závlaha se skládá z pod zemí ukrytého potrubí, na kterém jsou osazeny výsuvné postřikovače. Jakmile je otevřena voda pomocí elektromagnetického ventilu, dojde k vysunutí těchto postřikovačů a k rozprašování vody na plochu. To je ideální například u zahradních trávníků nebo okrasných záhonů. Velkou přednostní moderních zavlažovacích systémů je skutečnost, že systém sám dokáže detekovat, zda venku prší a jeho spuštění můžete ovládat prostřednictvím aplikace v chytrém mobilním telefonu.

Výhody moderní závlahy

Asi největší výhodou moderních závlah zahrad je nepochybně časová úspora. Namísto nekonečného zalévání se můžete věnovat zajímavějším činnostem. Systémy můžete sami nastavit tak, aby se spouštěly v určitou dobu, takže na pozemku nemusíte být fyzicky přítomní. Díky snadnému ovládání skrze aplikaci v mobilním telefonu pak můžete závlahu spouštět prakticky odkudkoliv. Často se zapomíná též na jednu zásadní výhodu, kterou je skutečnost, že kvalitní závlahové systémy zvyšují atraktivitu a hodnotu pozemku.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články