Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyVýměna bojleru – jak poznáte, že nadešel ten pravý čas?

Výměna bojleru – jak poznáte, že nadešel ten pravý čas?

Otálíte s výměnou bojleru, protože se obáváte vyšší investice? Neustále váháte, jestli už jsou dny vašeho původního zásobníkového ohřívače vody sečteny či nikoliv? Zjistěte, jak poznat dobu, kdy je vhodné provést alespoň servisní prohlídku nebo kdy už bude koupě nového bojleru opravdu nevyhnutelná!

Voda se dlouho ohřívá

Jdete se koupat a místo příjemné teplé vody teče voda vlažná, ačkoliv se bojler nahříval třeba i několik hodin? V tom případě je něco v nepořádku, a to pravděpodobně s topným tělesem či jiným zdrojem ohřevu (v případě kombinovaného bojleru). V tuto chvíli volejte servisní kontrolu, aby zjistili, kde je chyba a zda je možné bojler opravit.

Pokud byste problém neustále odkládali, bude se jenom zhoršovat. V případě, že již bojler odsloužil desítky let, budou pravděpodobně jeho dny sečteny.

Nepříjemné zvuky

Máte nejdříve pocit, že ve vašem domě straší a po bližším odvážném prozkoumání zjišťujete, že kvílí váš bojler? Rozhodně to není v pořádku – správně fungující bojler žádné hlasité nebo nepříjemné zvuky nevydává. Opět raději co nejdříve zavolejte odborníka, aby vám řekl, zda je možné ohřívač opravit nebo se spíše vyplatí koupit nový.

Kape a kape…

…záleží však odkud. Může se stát, že je někde jen lehce prasklá přívodová hadice, poškozený drobný spojovací díl či pojistný ventil k bojleru. To je ta lepší varianta – příslušný díl jednoduše vyměníte či necháte vyměnit odborníkem a je to. Horším scénářem bývá, pokud je na nádrži prasklina, kterou prokapává voda. V tu chvíli bude velmi pravděpodobně nutné bojler vyměnit.

Myslete na úspory

Všímáte si, že je starý bojler stále náročnější na spotřebu energie? Jeho výměnou získáte nejen novější model, ale také z dlouhodobého hlediska šetříte svou peněženku. Například bojler – Dražice je velmi energeticky účinný typ ohřívače s dlouhodobou tradicí a spolehlivostí značky.

Zápach

V místnosti, kde se nachází bojler, detekujete neidentifikovatelný zápach? Zjistěte, zda se jedná o vodu v bojleru. Pokud ano, velmi pravděpodobně budou na vině bakterie, které se v prostředí teplé vody rády množí. Bakterie sice nemusí poškodit váš bojler, ale mohou ohrozit vaše zdraví. Proto ani tentokrát neváhejte se servisní prohlídkou a neprodleně problém řešte.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články