Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníJak zorganizovat prostor v kuchyni, aby v ní nevládl chaos

Jak zorganizovat prostor v kuchyni, aby v ní nevládl chaos

Vládne ve vaší kuchyni chaos? Potom je načase vyhrnout si rukávy a pustit se do práce. S důmyslnými pomocníky i našimi praktickými radami a tipy to hravě zvládnete.

Ani v jedné místnosti neuskladňujeme takové množství rozličných věcí jako právě v kuchyni. Proto je potřebná jejich důmyslná organizace, ke které vám dopomohou menší i větší úložné systémy. Ty můžete umístit nebo namontovat na různá místa – na podlahu, do kuchyňské zástěny, na stěny nebo do stropu.

Moderní kuchyně mají v oblibě vzdušnost, a tak se často upouští od horních skříněk. Nahrazují je police nebo regály, které mohou mít mnoho podob. Od klasických dřevěných polic, umístěných na kovových konzolách, až po tzv. dřevěné police. „plovoucí police“, u kterých konzole není vidět vůbec. Oblíbené jsou také police zavěšené na provazech nebo kožených řemenech.

Nádoby na těstoviny v lince
Dózy jsou v kuchyni téměř nenahraditelné. Jsou skladné a můžete dát do nich cokoli. Chcete-li ušetřit místo, máme pro vás tip – namontujte je jednoduše pod skříňky.

V kuchyňské zástěně se dobře uplatní závěsné tyče s háčky, magnetické držáky, kolíčky nebo mřížkové poličky. Oblíbeným úložným prostorem je také kuchyňský ostrov. Místo najdete nejen v jeho útrobách, ale i ve stropě nad ním. Klidně z něj spusťte kovovou konstrukci a na věšáky zavěste všechny hrnce, pánve a jiná nářadí. Vaše kuchyně tak bude vždy působit uklizeno.

Promyšlený koncept
Kuchyňští profesionálové se při organizaci v kuchyni řídí jednoduchým heslem: vše má své pevné místo a je uspořádáno tak, aby bylo vždy po ruce. Nejprve vytřiďte všechno to, co nepoužíváte. Zbavte se nefunkčních spotřebičů a vyřaďte i všechny zásoby po záruce. Předměty, které používáte nejčastěji, by měly být snadno dostupné například na pracovní desce, zástěně či v policích.

Nádoby, které používáte méně často, uložte do skříněk. Všechny pomůcky potřebné k vaření od hrnců, desek a nožů až po pepřenky uložte do blízkosti varné desky. Porcelán a příbory je zase praktické umístit do blízkosti myčky nádobí – při jejím vykládání se tolik nenachodíte. Nádoby na uskladnění, potravinové fólie a další věci z této kategorie uložte co nejblíže chladničce. Když budete takto postupovat se vším, chybu určitě neuděláte.

Nejen na parádu
Otevřené police kuchyni nejen zkrášlují, ale v ní také usnadňují fungování. Kromě toho pomohou k celkově lepšímu vzhledu kuchyně – bude vypadat otevřenější, vzdušnější a v konečném důsledku i větší.

Renovace původní kuchyně jich stála jen 3 700 €! Díky své šikovnosti mají příjemnou světlou kuchyni v pastelových barvách
Na police můžete ukládat kromě dekorací i všechny předměty, které používáte denně, jako sklenice, šálky, misky, talíře, pepřenky, dózy na suché potraviny, pokojové rostliny nebo oblíbené kuchařské knížky.


Hledáte kvalitní kuchyňské spotřebiče? Najděte tu nejlepší myčku nádobí ještě dnes.


Mějte to „na háku”
Háčky a věšáky jsou pravděpodobně nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak udržet pořádek ve věcech bez vrásek na čele. Chňapky, utěrky, síťovky, dřevěné prkénky, kuchyňské náčiní, šálky či pánve si najdou místo kdekoli na zdi nebo na závěsných tyčích. Pokud nemáte možnost namontovat je do zdi nebo kuchyňské zástěny, můžete použít také samolepící háčky.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články