Sobota, 13 července, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníCítíte se nejlépe v obklopení barev, vzorů a originálních předmětů? Tento interiérový...

Cítíte se nejlépe v obklopení barev, vzorů a originálních předmětů? Tento interiérový styl je pro vás ten pravý!

Pokud se cítíte nejlépe v obklopení barev, vzorů, materiálů a originálních předmětů, v tom případě je eklektický styl bydlení pro vás ten pravý. Aby to však u vás doma nevypadalo jako na pouličním bazaru, měli byste se držet několika pravidel.

Pojďme však na to pěkně od začátku. Proč si zařídit bydlení v barevném eklektickém stylu? Je zábavný, originální, nenucený a vyzařuje radost ze života. Takovou pozitivní energii ve vlastním bydlení oceníte zejména v dobách, kdy je o něco náročnější zachovat si dobrou náladu a pozitivní náhled na svět.

Jak takový interiér vytvořit?
Základem je důkladně naplánovaná kombinace barev, vzorů a materiálů. Od podlahy přes stěny a nábytek až po doplňky – postupně byste si měli udělat alespoň přibližnou představu o tom, jak bude každá místnost vypadat. V rámci toho byste si měli promyslet také výběr barev a materiálů i to, které z nich zvolíte jako spojující element, přítomný ve větší či menší míře v každé místnosti. Díky tomu se jednotlivé místnosti propojí a celý byt či dům bude působit kompaktně.

Velmi důležité je nesklouznout do tendence přidávat do místnosti cokoli, co vám „cvrnkne do nosu“. V rámci každé místnosti se snažte vytvořit a udržet symetrii a balanc. To se týká i kvality jednotlivých kousků. Aby totiž vaše eklektické bydlení působilo originálně, ale ne kýčově, klíčovou je kombinace kvalitnějších, designových kousků. K nim pak klidně můžete přidat obraz nebo vázu, které jste našli v jedno krásné slunečné dopoledne na místním „blešáku“. Právě předměty, které vyprávějí určitý příběh, by měly být esencí vašeho eklektického bydlení.

Promyšlené rozmístění
Během procesu zařizování se vám může stát, že množství barev, vzorů a materiálů vás doslova pohltí. Je však jedna důležitá věc, kterou byste si měli promyslet hned na začátku – rozmístění nábytku v rámci místnosti. Právě díky tomu bude místnost stále funkční a praktická a nebude působit jako sklad náhodně sklizených věcí. Navíc díky tomu zjistíte, kolik prostoru pro originální a zábavné doplňky a dekorace vám ve skutečnosti zbývá.

Negativní prostor
Přestože chcete, aby vše působilo živě a zajímavě, začleňte do prostoru prvky, které jsou neutrální, na první pohled nepoutají pozornost a neplní žádnou funkci. Nejen v interiérovém designu se proto pracuje s tvz. negativním prostorem. Negativní prostor dodává místnosti dimenzi vzdušnosti, dovoluje vyniknout ostatním předmětům a stává se místem odpočinku pro neustále vizuálně stimulované oči.

Negativní prostor nejjednodušeji vytvoříte pomocí bílé stěny nebo dalších neutrálních barev na nábytku a doplňcích.

Vytvořte kontrast
Pokud se eklektický styl s něčím nedá spojit, tak je to fádnost a nuda. A jak nejjednodušeji okořeníte prostor? Vytvořením zajímavého kontrastu. Právě ten je další alfou a omegou tohoto stylu.

Při hledání netradičních kombinací se nebojte experimentovat, ale zároveň se dejte vést svou intuicí a vlastním stylem. Nejlépe vám při vytváření kontrastu poslouží originální vzory, výrazné barvy a odlišné textury.


Redakce radí: Ty správné dekorace zútulní Váš byt, či dům.


- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články