Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZahradaJe váš trávník zarostlý mechem? Vraťte jej zpět do formy pomocí těchto...

Je váš trávník zarostlý mechem? Vraťte jej zpět do formy pomocí těchto tipů

V první řadě je třeba zmínit, že na trávníku je hezké vše kromě péče o něj. Celá jeho údržba nespočívá jen v jednom provzdušnění a hnojení, zvláště pokud chcete, aby měl svěží zelenou barvu a hustý vzhled bez mechu po celý rok.
Mech je něco jako indikátor péče, protože ať už je to správné hnojení, sečení nebo zalévání, všechny tyto úkony péče v konečném důsledku bojují proti tvorbě mechu, který by se jinak ve zdravém trávníku neměl šanci šířit a jako většina plevelů by ho vitální růst trávy jednoduše vytlačil. To znamená, že s příchodem prvních předjarních a jarních dní byste se o něj měli začít intenzivněji starat. Nebo se spokojit s ne až tak hustým a dokonalým trávníkem s několika defekty.

Zavlažování: Jeden čtvereční metr trávníku dokáže absorbovat až 4 litry vody denně. Ideální je zalévat jej co nejdříve ráno nejen během léta.

Provzdušňování: Dobře udržovaný trávník stačí na jaře jen vyčistit od mechu a poctivě provzdušnit.

Mech: strašák trávníku
Mech se obvykle pojí se stínem, protože dokáže růst tam, kde jiné rostliny ne. Nepotřebuje slunce a dokonce ani mnoho živin. Takové podmínky má zejména pod korunami stromů. Stromy nejen na trávník vrhají stín, ale z půdy odčerpávají živiny a trávník postupně nahrazuje mech.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články